portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Hokejowa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Hokejowa - sprawy osiedlowe » Forum » POLZEN
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

POLZEN

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 14:37    Temat postu: POLZEN

Czy ktoś jeszcze ma wrażenie że nasz kochany POLZEN okrada nas mieszkańców??? Może to mocne słowa ale mam wrażenie że POLZEN nie do końca działa na korzyść mieszkańców. Coraz więcej dziwnych opłat na notach obciążeniowych,ogromnie drogie kłódki do altany śmietnikowej, oświetlenie ledowe w Hali garażowej bez wcześniejszego zapytania mieszkańców o zdanie i długo by jeszcze wymieniać. .. Nie powinniśmy zmienić administratora???
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 19:15    Temat postu: Re: POLZEN

Nie wiem czy da się o wszystko pytać mieszkańców, ponieważ zdecydowanie trwałoby to i powodowało pewne trudności no ale od czegoś jest zarząd. Z tego co wiem to w przypadku innych wspólnot administrator ma obowiązek uzyskać zgodę przynajmniej jednego członka zarządu na poniesienie każdego wydatku który wykracza poza zawarte umowy (np. energia, winda, sprzątanie itp.). A w naszym przypadku to administrator wystawia po prostu faktury i wrzuca w koszty wszystko co mu się podoba, bez konieczności liczenia się z czyimkolwiek zdaniem. W ten sposób mamy niebotycznie drogie faktury za kłódki, łańcuchy itp. Zauważcie też że większość faktur jest wystawiana przez POLZEN, czyli dodatkowo na tym zarabiają, a nie przez jakiś sklep typu np. OBI, który sprzedaje dany towar. Po prostu ich jawny dodatkowy zarobek. A nasz plan gospodarczy na 2013 r. to śmiech. Poszukajcie w googlach jak wyglądają prawdziwe plany gospodarcze. Uważam że przy zatwierdzeniu planu gospodarczego na 2014 r. powinny znaleźć się zapisy zobowiązujące ich do uzyskania zgody przynajmniej jednego członka zarządu w przypadku "wydatków nieplanowanych". Może ktoś z zarządu się wypowie?
Gość






PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 11:54    Temat postu: Re: POLZEN

Przecież mi nie chodzi o to żeby Polzen chodził po mieszkaniach i pytał o zdanie każdego z osobna ,tylko właśnie chodzi o nasz bierny we wszystkim zarząd-zarząd który powinien działać w naszym imieniu więc mi się wydaje że w takich ważniejszych sprawach powinny być przeprowadzane jakieś szybkie głosowania mieszkańców czy coś w tym stylu i przeprowadzać to powinien właśnie zarząd a POLZEN ???? Oni mam wrażenie wrzucają w koszta naszych not obciążeniowych nawet kłódki,żarówki i innego rodzaju rzeczy zakupione do własnych posesji i domów. Podejrzewam że gdybyśmy prześwietlili za co dodatkowo płacimy to byśmy byli zdrowo oburzeni Zalamany Zdegustowany Shocked
Gość






PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 11:57    Temat postu: Re: POLZEN

Powinniśmy sie zebrać-my mieszkańcy i wziąć sprawy w swoje ręcę.Wybrać normalny,nowy zarząd który działa w naszym interesie a nie tylko podpisuje co mu podłożą pod nos i wy...... ten cały POLZEN,zamienić go na innego administratora
angina 
   

Stały bywalec


Wiek: 97
Dołączył: Sob Lut 19, 2011 16:01
Posty: 58
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 13:24    Temat postu: Re: POLZEN

Wiekszosc mieszkanców mam wrażenie nie orientuje sie za co płacą zresztą widać to było na ostatnim zebraniu...
Dostaja notę robia przelew i chowają ją głęboko do szuflady...za co ile itp.nie maja pojęcia widać to było na ostatnim zebraniu więc trudno cos zdziałac w takiej sytuacji
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 14:09    Temat postu: Re: POLZEN

No i mamy kolejne super inwestycje Very Happy wycieraczki i szyba w drzwiach. A miało niby pójść z ubezpieczenia? Pewnie już nigdy się o tym nie dowiemy Very Happy Oczywiście kontrahent - POLZEN. Co tam że można pewnie by to taniej kupić. Fajnie się wydaje nie swoje pieniądze. Natomiast co do usługodawców w zakresie internetu czy TV to zero odzewu z ich strony. Po co sobie zaprzątać głowę, niech sobie ludzie sami montują na balkonach anteny albo podpisują z Vectrą. Brawo POLZEN, brawo zarząd.
polopol122 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Paź 28, 2012 13:35
Posty: 45
Skąd: Gdańsk-południe

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 15:10    Temat postu: Re: POLZEN

No dokładnie drzwi po dewastacji miały iść z ubezpieczenia a poszły z kieszeni mieszkanców ciekawa sprawa....
Albo wszyscy zainteresują sie sprawą albo nic nie zdziałamy, a z zarządu to wydaje mi sie konkretny tylko ten pan w okularach(przepraszam nie znam nazwiska) i Pani którą wybrano 10 stycznia aczkolwiek skoro jej nie ma tu na co dzien to cięzko jakoś będzie jej działać w naszym imieniu...RESZTA ZARZĄDU DO NICZEGO !
Gość






PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 17:33    Temat postu: Re: POLZEN

Pan Zenderowski tłumaczył to w ten sposób że po prostu dopóki nie wpłyną pieniądze z ubezpieczalni to na razie kosztami za te drzwi jesteśmy obciążeni my mieszkańcy ,natomiast ponoć jak wpłyną już te pieniądze to ta suma ma być nam zwrócona poprzez zmniejszenie o tą kwotę naszych not obciążeniowych. Już to widzę.... a niby skąd my będziemy o tym wiedzieć??? Jedna wielka ściema. Dlaczego nie zapłaciła osoba która te drzwi rozbiła??? Nic sie nie zmieni bo jak ktoś już to słusznie tu zauważył większości mieszkańców to nie interesuje
77oi77 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Sty 29, 2014 15:36
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 16:01    Temat postu: Re: POLZEN

do MamaBeti.

1. Żeby była jasnośc - Nie bronię POLZEN-u
2. To jest mój 5 admin czy zarządca (jak zwał tak zwał), z którym mam styczność i ŻADEN nie rozliczał budynku w skali miesiąca. Trzech rozliczało co pół roku i to tylko media a resztę brali tylko zaliczki, a TED wiadomo jak było co 3 miesiące teoretycznie.
To jest plus, że jest co miesiąc, bo admin jest np. w stanie w skali miesiąca wyłapać np. uszkodzony wodomierz itp. a jak rozlicza administrator co pół roku to można nieźle na tym utopić, jeśli się samemu nie kontroluje tego co w szachcie.

Zapytam czy TED informował Cię co miesiąc jakie były konkretne koszty Wspólnoty ? A tu w wydruku masz wszystko. Mnie się to akurat podoba.

Idealnie nie jest, ale mam porównanie i to niebo a ziemia z tymi 4-ema, których znam.

3. Co do szkody to poczekajmy trochę, to tak nie działa w 5 minut.
Jeśli nie będzie zwrotu do noty marcowej tej z numerem 03 to wtedy możemy ich rozliczać za to i tragizować.

4. Jestem po ekonomii (nie księgowości) ale liznęło się trochę księgowości. Była też rozmowa z POLZEN o tym i mi wytłumaczyli.
Nie wszystko da się kupić na przelew np. jakieś sklepy budowlane lub w innych sklepach nie ma takiej możliwości.

Jak POZLEN coś kupuje za gotówkę na Wspólnotę to wobec kogo Wspólnota wisi kasę ? Takiej Castoramy czy POLZEN-u ?

Nie wydaje mi się, że POLZEN sam produkuje wkładki, zamki, klucze czy szyby hahahaha

5. Zanim zaczniesz dalej klepać te farmazony to się trochę wyedukuj lub choćby zapytaj admina telefonicznie.
Może jak się wcześniej mieszkało u mamusi, lub w domku jednorodzinnym czy też na wsi to inaczej to wygląda.

Nie klepałbym też na necie pewnych zarzutów, które formułujesz, bo jakbym był na miejscu POLZEN-u i czytałbym to co smarujesz to zastanowiłbym się już co z tym zrobić - chodzi o drogę prawną.

Znam admina z Warszafki, którzy już by brał prawnika na Ciebie za tego typu wrzuty na necie Wink

Pozdro
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 20:00    Temat postu: Re: POLZEN

Ostatnio cisza na forum Smile

Ale co jak co to trzeba przyznać, że "noty" zostały pomniejszone o koszt szklarza i nawet nie trwało to specjalnie długo. Oby reszta "uwag" była tak sprawnie załatwiana Smile

No i jakiś ruch odnośnie dostawców internetu i tv. Szkoda że tak późno, ale lepiej późno niż wcale.

A może to wszystko z okazji tego, że zbliża się termin zatwierdzenia sprawozdania za 2013 r.? Laughing Pozdrawiam.
Gość






PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 12:47    Temat postu: Re: POLZEN

nowy na forum i ile ma do powiedzenia,bez komentarza to zostawię...................................................................................................................................................................................................................
Laughing
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 13:48    Temat postu: Re: POLZEN

A co to ma do rzeczy? Masz monopol na wypowiadanie się na forum Very Happy ? Mam nadzieję że nie był to komentarz do mnie Very Happy Bo jestem zaglądającym, a nie nowym Very Happy
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 20:17    Temat postu: Re: POLZEN

Co jak co, ale zarządca przerósł sam siebie. Mycie hali garażowej w sobotę o 8 rano. Po pierwsze chyba nie wie jak wygląda sytuacja z parkowaniem przed blokiem, gdzie większość miejsc jest notorycznie zajęta, a po drugie w sobotę o 8 rano na pewno wszyscy posłuchają i wstaną specjalnie wcześniej aby auto pod biedronkę zaprowadzić by firma mogła posprzątać halę Smile Szacun!!! Skoro biorą kasę to niech to robią w tygodniu, gdzie przynajmniej część osób wyjeżdża rano do pracy, a nie wtedy kiedy im pasuje.
kroksik 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Cze 28, 2012 13:44
Posty: 30
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 20:35    Temat postu: Re: POLZEN

A co to za firma myje hale w sobotę?
jarecki103 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 11:06
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 19:47    Temat postu: Re: POLZEN

Nie wiem, ale ostatecznie myli ją kiedyś w tygodniu. O ile można nazwać to myciem. Raz że nawet nie było potem informacji kiedy będą to robić, a dwa że jak zobaczyłem auto to od razu na myjnie. Spora warstwa kurzu na aucie Smile A pył przez ładny czas unosił się w powietrzu, że oddychać się nie dało. No ale cóż nie ma co się spuszczać nad tym bo i tak sobie z tego nic nie robią.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama